Godziny pracy są bardzo elastyczne. W celu przekazania materiałów do przegrania prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny (tel. 501159488).
Kasety można dostarczyć osobiście po wcześniejszym uzgodnieniu terminu telefonicznie (501159488) lub wysłać na adres: Artur Stankiewicz, ul. Racławicka 146/33, 02-117 Warszawa. Przesyłka musi być koniecznie rejestrowana (list polecony lub paczka pocztowa) najlepiej priorytetowa (przesyłki ekonomiczne potrafią iść nawet tydzień). Do środka proszę włożyć kartkę z namiarami do siebie (nr. tel. lub e-mail, adres zwrotny).
To zależy przede wszystkim od czasu nagrań na kasetach jak i ilości zleceń w danym momencie. Przy krótkich nagraniach często usługa jest wykonywana na następny dzień, przy większych zleceniach trzeba poczekać trochę dłużej.
Oczywiście. Zawsze zwracamy materiały źródłowe razem z przegranym materiałem.
Koszt przesyłki w obie strony pokrywa zamawiający. Koszt przesyłki zwrotnej ustalany jest indywidualnie w zależności od wybranego przewoźnika.
Materiał może być dostarczony na kilku nawet różnych kasetach (np. VHS, Hi8, miniDV) i nie ma to wpływu na cenę.
Jeśli życzysz sobie coś wyciąć ze swojego materiału to oczywiście jest to możliwe. Fragmenty do wycięcia muszą być bardzo precyzyjnie opisane. Jeśli będą to 1-2 wycięcia na każde 60 min materiału to cena nie ulega zmianie. Gdy cięć jest więcej cenę uzgodnimy oddzielnie. NIGDY NIE DOKONUJEMY CIĘĆ BEZ OPISU WŁAŚCICIELA NAGRAŃ!
Należy przewinąć taśmę do początku. Wyzerować licznik w magnetowidzie. Następnie odnaleźć fragment który ma zostać wycięty i spisać z dokładnością sekundy czas początkowy i końcowy wycięcia. Mile widziany dodatkowy opis wycinanego fragmentu np: "scena w mieszkaniu".
Nie praktykujemy przeglądania kaset na miejscu wraz z klientem. Natomiast istnieje możliwość przejrzenia kaset przez nas i poinformowanie telefonicznie co na nich się znajduje, tak aby zamawiający mógł podjąć decyzję czy chce je przegrywać.
Jeśli nagrania z telewizji mają być pominięte prosimy o taką informację podczas przekazania kaset.
Z prostego powodu. Kaseta kasecie nie równa. Na jednej kasecie może być nagrane 10 minut, a na innej 300 minut. Ponieważ kasety przegrywa się w czasie rzeczywistym to przegranie pierwszej zajmie kilkanaście minut, a drugiej pół dnia.
Nigdy nie rozpowszechniamy materiałów bez zgody ich właściciela. Po wykonaniu usługi materiały są usuwane z twardych dysków i nie pozostają u nas w żadnej formie. Gwarantujemy dyskrecję i zachowanie prywatności.
Płyty nie są zabezpieczone przed kopiowaniem. Można je powielać w dowolny sposób.
Tak, Jesteśmy w stanie przegrać kasety zabezpieczone przed kopiowaniem.
Tak. Przegrywamy kasety nagrane w amerykańskim systemie NTSC lub francuskim SECAM.
Tak. Możemy naprawić zerwaną taśmę w kasecie. Koszt takiej naprawy to 10 zł.
Nie. Płyty dvd są wliczone w cenę przegrania.
Płyty nagrywamy w formacie dvd-video, tak aby można je było odtwarzać zarówno w stacjonarnym odtwarzaczu dvd jak i komputerze.
Można przegrać pliki z płyty na inny nośnik w celu ich archiwizacji, ale odtwarzanie tych plików np. w telewizorze może być niemożliwe. Jeśli planujesz oglądanie nagrań bezpośrednio w telewizorze lub ich dalszą obróbkę dużo wygodniejszą formą będzie przegranie kaset na pendrive lub twardy dysk.
To zależy od zastosowanej kompresji. Przy najlepszej jakości na jedną płytę zmieści się max. 60 min, ale można nagrać 120 minut jak i 240 minut oczywiście z większą kompresją, a więc ze słabszą jakością. My nie nagrywamy na jedną płytę więcej niż 120 min.
Na to pytanie ciężko jednoznacznie odpowiedzieć. Jednak z perspektywy czasu widać, że płyty nie są tak trwałe jak się wcześniej wydawało. Ponadto płyty bardzo łatwo uszkodzić mechanicznie (zarysować). Dlatego bezwzględnie należy wykonać kopie bezpieczeństwa płyt np. na twardy dysk,
Jesteśmy w stanie zgrać materiał do dowolnego pliku zależnie od potrzeb klienta. Najczęściej jednak zgrywamy do popularnego formatu MP4 lub do plików montażowych DV AVI jeśli planowana jest dalsza obróbka nagrań.
To zależy od zastosowanej kompresji i formatu. Pliki MP4 zajmują ok 2,5 GB na jedną godzinę, natomiast pliki montażowe DV AVI zajmują 12 GB na każdą godzinę.
Większość taśm 8mm ma ponad 30 lat i często zdarza się, że klejenia już nie trzymają. Nie ma z tym problemu. Taśmy są digitalizowane na twardy dysk kawałkami, a potem łączone już elektronicznie, więc Twój film będzie w jednym kawałku. Zdarza się, że taśmy mają miejscami uszkodzoną perforację. W takich przypadkach należy liczyć się z drgnięciami obrazu lub wycięciem kilku sekund nagrania.
Nie. Cena dotyczy przegrania materiału nie przekraczającego 120 min. nie zależenie od ilości szpulek. Czyli może być nawet 30 szpulek po 4 minuty i cena nie ulegnie zmianie.
Precyzyjne określenie jest trudne, ale można oprzeć się na wielkości szpulek i na tej podstawie oszacować czas. Najmniejsza szpulka (średnica 7-8 cm) to nagranie rzędu 3-5 min, średnia (średnica 12-15 cm) ok. 10-20 min i największa (średnica 17-18 cm) ok. 20-25 min.
Nie. Jeśli czas materiału przekracza 120 minut to dalej przegranie liczone jest już za każdą minutę.
Cena jest zryczałtowana z prostego powodu. Bardzo ciężko ocenić ilość poświęconego czasu przed rozpoczęciem pracy ponieważ dostarczane taśmy są w różnym stanie. Zdarza się często, że transfer i obróbka 20 min. z taśm porwanych i z uszkodzoną perforacją zajmuje więcej czasu niż transfer 120 min. z taśm w dobrym stanie.
Warunkiem przegrania nagrań z dekodera jest dostęp do nich bez podłączonej anteny. Aby to sprawdzić należy odłączyć dekoder z sieci, odłączyć antenę od dekodera, włączyć dekoder i sprawdzić czy da się oglądać nagrania z dysku. Jeśli tak to będziemy w stanie zgrać materiały.
Staramy się aby nagrania były przegrane z jak najlepszą jakością, jednak nie możemy zagwarantować, że nagranie będzie lepsze niż jest w rzeczywistości. Wszelkie działania sprowadzają się do tego, aby nie pogorszyć jakości przy przegraniu.